21 Ocak 2010 Perşembe

SORUUUUU?????


Canlarımmm ufak bir sorunum varr yardım edermisiniz? ben makyaj yapmayı seven biriyim hepimiz gibi:) ama benim yaptığım makyaj hiç kalıcı olmuyor özellikle göz makyajım bi süre sonra gözkapağımın üzerimde bir çizgi halinde toplanıp kalıyo ne far kalıyo ne makyaj acaba neyapabilirim önereceğiniz bir şey varmı far bazlarını duymuştum daha önce ama deneme fırsatım olmadı fikir verirmisiniz bana??

8 yorum:

 1. kalemle takılıyorum genelde hiç far kullanmadım..
  AMa bir arkadaşımdan bildiğim..toz farını kremle karıştırıp sürüyordu...Senin sölediğin gibi çizgi olmasın diye işe yarıyor demişti...
  Ben elçiyim...

  YanıtlaSil
 2. onuda denerim gözümün üstüne kalem çekemiyorum ben marifetsizim :( ama kremi deneyim saol canım:)

  YanıtlaSil
 3. far bazı mac'ın var öneririm kesinlikle farın kalıcılığını arttırıyor bir de gene mac'in bir spreyi var tonik gibi makyaj oncesi veya sonrası yuze sıkılan bu da kalıcılıgını arttırıyor sevgiler :)

  YanıtlaSil
 4. teşekkür ederim Nu-Racım:)

  YanıtlaSil
 5. canım makyajın kalıcı olmasını istiyorsan ne olurzsa olsun primer kullanmalısın. ten makyajı için, göz makyajı ve hatta dudak makyajı için ayrı ayrı primer var. ben sadece göz makyajı iin primer kullanıyorum ve bu ürün hem makyajımın kalıcılığını sağlıyor hem farımın rengini yoğunlaştırıyor hem de akşama doğru çizgi çizgi olmasını engelliyor. pek çok markada bulmak mümkün ama art deco veya mac en uygun fiyatlılar.
  tüm makyajının sabitlenmesini istersen mac'in fix+ diye bir ürünü var. makyajın bittikten sonra kullandığında sabitleme vazifesi görüyor.

  YanıtlaSil
 6. C-bell teşekkür ederim canım hemen araştırıcam:)

  YanıtlaSil
 7. çok geç bir yorum ama ben gözüme yoğun olarak kalem kullanırım ve maskara.Normalde siyah kalem de eye-liner da dağılır bozulur gözüm dayak yemişim yada ağlamışım gibi kararırdı, bi arkadaşımın tavsiyesiyle bildiğin sürmeyi kullnamaya başaldım ama kalem formunda olanından ve sabah gayet kalın bir şekilde gözüme sürüp akşam bozulmadan çıkartmaya başladım ve buda çok hoşuma gitti.Ne devamlı tazelemen gerek nede yanlardan alttan üstten dağılanı silmen o yüzden bende sana sürme kullanmanı tavsiye ederim

  YanıtlaSil
 8. aslında arkadaşımın annesi getirmişti hacıdan ama hiç sürülmüyordu aktardan mı alsam acaba?

  YanıtlaSil